Волинська Мала академія наук: версія для друку

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

Відбулася геолого-біологічна експедиція слухачів стаціонарних секцій Волинської обласної Малої академії наук!!! : Волинська обласна Мала академія наук
Відбулася геолого-біологічна експедиція слухачів стаціонарних секцій Волинської обласної Малої академії наук!!!

Геолого-біологічна експедиція слухачів стаціонарних секцій Волинської обласної Малої академії наук була проведена мальовничими місцями Тернопільщини та Хмельниччини.
Манівці дослідили печеру “Млинки” (Тернопільська обл.) за маршрутом для початківців. Юними геологами були з’ясовані питання геологічної будови району, особливості рельєфу, його генезис, вік, історія формування, зв’язок з тектонікою і літологією. Біологи-манівці змогли дослідити багатий рослинний і тваринний світ навколишніх територій, проте в самій печері ними були ідентифіковані лише декілька видів грибів.
Манівці ознайомилися з пам’ятками культурної та історичної спадщини древнього Кам’янця-Подільського.
У селищі Бакота юні дослідники мали змогу дослідити скельні відслонення, які містять древні скам’янілі рештки флори і фауни, вік яких більше 400 мільйонів років. Манівці відвідали також монастир у скелі, який датується XIV ст.
У Національному природному парку "Подільські Товтри" слухачі ВО МАН відвідали єдиний у світі сформований морський кораловий риф. Юні дослідники з’ясували, що рослинний і тваринний світ даної території представлений дуже широко та різнопланово (велика кількість ендеміків та реліктових видів).
У музеї Пересопницького Євангелія (Рівненська область) слухачі ознайомилися з археологічними знахідками древнього міста Пересопниця та унікальною пам’яткою культури України – Пересопницьким Євангеліє (факсимільною копією).
Під час навчально-пошукової експедиції слухачі ВО МАН не лише оволоділи навиками проведення польових досліджень, а і отримали незабутні враження, які в майбутньому мотивуватимуть юних науковців до плідної науково-пошукової діяльності.