ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ЦВІТ ВОЛИНІ …
9 лютого 2014 року на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся ІІІ тур обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, що розпочався урочистим засіданням у актовій залі Центру культури та дозвілля .
У заході взяли участь близько 500 інтелектуально обдарованих учнів з різних куточків Волинської області. З вітальним словом до учасників звернулися проректор з навчальної роботи СНУ імені Лесі Українки Світлана Гаврилюк, начальник відділу дошкільної та загальної середньої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Богданович, головний спеціаліст управління освіти і науки облдержадміністрації Лариса Роговська, директор ВО МАН Галина Толстіхіна.
Члени президії привітали учасників з початком інтелектуального змагання, побажали школярам завзяття у науковій творчості, звершення нових починань, реалізації наукових проектів.
Провести науковий експеримент, належно опрацювати відповідну літературу, написати, зрештою, наукове дослідження – лише половина справи. Справжня майстерність юного науковця полягає в успішному публічному захисті.
Школярі представляли свої доробки у 63 секціях різного профілю – від гуманітарного до науково-технічного. Загалом на захист представлено було 511 науково-дослідницьких робіт. Наполегливо працювали учасники усіх секцій. Юні історики аналізували події минулих років та сучасності, техніки та інформатики доводили значущість розроблених ними програм та приладів, біологи коментували нові тенденції розвитку природничих дисциплін, математики по-новому осмислювали теореми й задачі, шукали шляхи їх практичного застосування.
Впевнено, логічно вибудовували свої доповіді досвідчені учасники, а школярі, які вперше на заході обласного рівня, училися, прислухалися, набиралися досвіду участі в дискусії, навиків публічного виступу.
З нетерпінням чекали учасники оголошення результатів. І ось після напруженого чекання – названі переможці, кандидати у дійсні члени та дійсні члени Малої академії наук. Проте переможених немає, тому що знання, здобуті під час роботи над науковим дослідженням, збагатились креативними рішеннями, життєвим досвідом, набули значущості.
Конкурс дав змогу відкрити нові грані талантів обдарованої молоді. Поєднання навчання з науковою діяльністю – результат творчого пошуку, за яким майбутнє, впевненість у збільшенні інтелектуального потенціалу нашої держави.
Попереду фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту, що відбудеться у квітні - травні 2014 року в Києві. Тому переможці обласного етапу конкурсу готуються до нових перемог вже сьогодні. Адже незабаром знову випробовування сили волі, знань та наполегливості.
|