Інтелектуальний потенціал Волині. Здобуто 8 нових перемог на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт
Щасливими, сповненими вражень повертаються сьогодні, 29 квітня, з Києва учасники відділень філософії та суспільствознавства, що брали участь у ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Щемливі миті переживань уже позаду, тривоги за визнання власних наукових переконань минулися. Захист, що відбувся 28 квітня, дав змогу стверджувати: волинські школярі є плеядою юних науковців, що впевнено крокують по стежині Великої Науки.
У відділеннях філософії та суспільствознавства над науковими проектами працюють учні, які вміють вдало поєднувати науковість та абстрагування, інформативність та аналіз, систематизацію й аналітику. Це дало змогу випробувати себе в ролі філософа, соціолога, журналіста, правознавця і навіть педагога.
Інтелектуальне змагання відбувалось у кілька турів. Школярі, які представляли Волинську обласну МАН, в поетапних рейтингах завжди посідали перші місця. 8 учнів стали переможцями конкурсу:
- Буско Богдана, учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 м. Ковеля, секція теології, релігієзнавства та історії релігії – ІІ місце;
- Король Володимир, учень 11 класу Луцького НВК «Гімназія № 14», секція педагогіки - ІІ місце;
- Вілюк Олександр, учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Борочиче Горохівського району, секція соціології - ІІІ місце;
- Дем’янюк Станіслав, учень 11 класу Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука, секція правознавства - ІІІ місце;
- Ломакова Тетяна, учениця 11 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 – колегіум» м. Ковеля, секція журналістики - ІІІ місце;
- Лихач Діана, учениця 11 класу Луцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 23, секція географії та ландшафтознавства - ІІІ місце;
- Тарасюк Тарас, учень 10 класу Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, секція кліматології та метеорології - ІІІ місце;
- Матвіюк Оксана, учениця 11 класу Луцького НВК «Гімназія № 14», секція гідрології - ІІІ місце.
Вітаємо переможців та наукових керівників за плекання молодих талантів!
Поїздка в Київ стане знаменною та незабутньою для школярів. Нові знайомства, зустрічі з провідними науковцями, презентація власних наукових надбань… А ще ліричні музичні композиції у виконанні відомого лірика, бандуриста Тараса Компаніченка та гурту «Хорея козацька» щиро захопили школярів, надали неповторного національного колориту урочистому зібранню. Після закриття в унісон прозвучав гімн України з уст усіх учасників Всеукраїнського конкурсу-захисту.
Впевнені, юні інтелектуали в майбутньому стануть рушійною силою у розвитку нашої держави, а Мала академія наук як творчий осередок для обдарованої молоді буде всіляко сприяти цьому й надалі.
|