Волинська Мала академія наук: версія для друку

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

Волинь і волиняни в історії та культурі України : Волинська обласна Мала академія наук
Волинь і волиняни в історії та культурі України

7 грудня 2018 року, в рамках відзначення 100-річчя Національної академії наук України, в приміщенні Волинської обласної бібілотеки для юнацтва, відбулась обласна науково-практична учнівська конференція «Волинь і волиняни в історії та культурі України».

Організатори конференції – управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Волинська обласна Мала академія наук України.

Мета конференції – широке залучення учнівської молоді до активної участі у національно-культурному відродженні українського народу, відтворення та збереження історії, традицій рідного краю, мовної культури і національно-етнічних особливостей шляхом проведення наукових пошуків та досліджень.

До збірника конференції увійшли тези більш як півсотні досліджень учнів 8-11 класів, слухачів наукових товариств Волинського відділення МАН України.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись – Тетяна Соломіна, заступник начальника-начальник відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації, Світлана Гаврилюк, професор, доктор історичних наук, проректор з науково-педагогічної і навчальної роботи та рекрутації Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Галина Толстіхіна, директор Волинської обласної Малої академії наук.

Пленарне засідання розпочалось з доповіді «Леся Українка в контексті епохи» Сергія Романова, кандидата філологічних наук, доцента кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, наукового співробітника Інституту Лесі Українки. Науковець продемонстрував присутнім актуальність творчості поетеси у світлі сучасних подій в Україні та у світі.

Надзвичайно проникливим й емоційним для учасників конференції став виступ про історію власної родини Світлани Богдан, кандидата філологічних наук, професора, завідувача кафедри історії та культури української мови Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Протягом усієї доповіді присутні переконувались у вислові Лесі Українки: «Люди й покоління – се тільки кільця в ланцюгу великім всесвітнього життя, а той ланцюг порватися не може».

Спогадами про волинян – учасників АТО, як творців сучасної історії України, об’єктивною оцінкою подій, що відбуваються на Сході, поділився Михайло Бучак, протоієрей, військовий капелан, голова громадської організації «Військові капелани України».

 

 


 

Завершив пленарне засідання виступ переможниці Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Анни Хом’як, учениці 11 класу опорного освітнього закладу «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» смт Голоби» Ковельського району, з темою «Депортація українців з Польщі в УРСР у 1944-1946 роках  (на прикладі мешканців смт Голоби та навколишніх сіл)».

Секційні засідання  конференції проводились за такими напрямами:

Секція І:

  •  Доля моєї родини в історії України;
  • Постаті: славетні сини і доньки волинського краю.

МОДЕРАТОР – Чуй Катерина Ігорівна, кандидат філологічних наук, викладач української мови і літератури Волинського коледжу Національного університету харчових технологій, керівник секції української літератури Волинської обласної МАН.

Секція ІІ:

  • Революція Гідності, АТО: події, факти, документи, спогади про волинян – учасників АТО, Революції Гідності;
  • Волинь і краяни в усній історії;
  • Національно-визвольний рух на Волині.

МОДЕРАТОР – Клімук Ірина Миколаївна, кандидат філософських наук, методист Волинської обласної Малої академії наук.

Секція ІІІ:

  • Історичні та краєзнавчі дослідження Волині;
  • Звичаї, обряди, фольклорна спадщина Волині.

МОДЕРАТОР – Коваль Оксана Миколаївна, вчитель української мови та літератури НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія»  смт Стара Вижівка, керівник секції фольклористики комунальної установи «Волинська обласна Мала академія наук».

По завершенню конференції кожен учасник отримав сертифікат, наукові керівники – подяки начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.