Консультаційна онлайн - сесія з педагогами української мови та літератури
Майже 100 вчителів української мови та літератури Волинської області взяли участь у консультаційній онлайн-сесії, що відбулась 30 жовтня. Волинська обласна МАН як організатор зустрічі допомагає опановувати усе, що стосується навиків дослідницької діяльності, методології наукового пізнання, вибору актуальних тем, успішного захисту робіт.
Спікери сесії проаналізували важливі під час підготовки наукового проєкту нюанси.
Сергій Романов, доктор філологічних наук, професор ВНУ імені Лесі Українки, у доповіді торкнувся читацьких уподобань школярів, структури наукової роботи, на що потрібно зважати, оформлюючи її, добираючи матеріал та визначаючи новизну.
Лілія Лавринович, кандидат філологічних наук, доцент, декан факультету філології та журналістики ВНУ імені Лесі Українки, як очільниця секції зарубіжної літератури на обласному конкурсі-захисті дала цінні методичні поради, які можна використати не тільки на цій секції, а й на будь-якій іншій (літературознавчого чи мовознавчого спрямування). Лілія Богданівна впевнена, що науковий проєкт - гарний привід для читання літератури (художньої, публіцистичної, наукової). А читання й формує світоглядні позиції, стає рушійною силою до аналізу.
Побажала успіху та високих результатів у підготовці учнів Наталія Балабуха, старший викладач ВНУ імені Лесі Українки. Написання наукового дослідження – то лише половина справи. Велика увага також приділяється його захисту. Наталія Вікторівна дала слушні рекомендації, як краще підготувати учнів до постерного захисту та наукової конференції. Чітка аргументація, наукова позиція, вміння розважливо вести діалог з учасниками дискусії – досвід, який можна набути під час публічних виступів.
Маємо надію, що незабаром конкурс-захист потішить новими іменами, цікавими ідеями для дослідження та унікальними філологічними студіями.
Дякуємо педагогам, що долучились до зустрічі. Наука об’єднує.
|