Правила проведення Всеукраїнського інтерактивного природничого конкурсу "Колосок : Волинська обласна Мала академія наук
: : Правила проведення Всеукраїнського інтерактивного природничого конкурсу "Колосок

Правила
проведення Всеукраїнського
інтерактивного природничого конкурсу "Колосок"
для учнів загальноосвітніх навчальних закладів

1. Мета конкурсу - зацікавити школярів у вивченні природничих наук, підтримати талановитих учнів, активізувати творчу діяльність учителів, а також використавши досвід проведення конкурсу, допомогти фахівцям у розробці методичних рекомендацій до навчальних програм, нових підручників та посібників.

2. Організація конкурсу До участі в конкурсі запрошуються організовані групи учнів загальноосвітніх навчальних закладів трьох вікових категорій: 3-4, 5-6 та 7-8 класів.

У конкурсі бере участь група учнів з 10 чоловік і більше, до якої можуть входити представники однієї або усіх вікових категорій.

Конкурс проводиться щорічно у листопаді. Осередок проведення конкурсу - загальноосвітні навчальні заклади. Умовою участі у конкурсі загальноосвітніх навчальних закладів є призначення координатора. Координатори реєструються Організаційним комітетом конкурсу.

Діяльність координатора може охоплювати декілька шкіл або усі школи міста, району, області.

Для участі в конкурсі учасник реєструється в координатора. Заявку на участь у конкурсі та квитанцію про сплату благочинних внесків координатор надсилає на адресу Організаційного комітету до 15 жовтня.

3. Зміст і структура завдань

3.1. Тестові завдання

Завдання складаються для учнів трьох вікових категорій: 3-4, 5-6, 7-8 класів. Учасникам конкурсу пропонується 30 тестових завдань, об'єднаних у три блоки: „Наука і техніка", „Жива природа", „Планета Земля". Кожен блок містить 10 тестових завдань різного рівня складності:

- 4 завдання, кожне з яких оцінюється трьома балами;

- 4 завдання, кожне з яких оцінюється п'ятьма балами;

- 2 завдання, кожне з яких оцінюється вісьмома балами.

До кожного завдання пропонується чотири-п'ять відповідей, серед яких є лише одна правильна.

Вибрану відповідь учасник відмічає на БЛАНКУ ВІДПОВІДЕЙ.

Відсутність відповіді або вибір двох чи більше варіантів відповіді оцінюється в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник, - 144 бали; за кожен блок - 48 балів.

3.2. Творчі завдання

Щороку оргкомітет оголошує тематику творчих завдань, які виконують усі бажаючі учасники конкурсу. Творчі завдання надсилаються у друкованому вигляді:

- літературний конкурс (в обсязі однієї друкованої сторінки);

- конкурс малюнка (на одному аркуші). Завдання необхідно підписати, вказавши прізвище, ім'я автора, клас, школу, в якій учень навчається. Надіслані творчі завдання оргкомітет не повертає.

Творчі завдання учасників надсилаються з 10 березня до 1 листопада. Кращі творчі роботи учасників публікуються у щорічному віснику "КОЛОСОК", науково-популярному природничому журналі "КОЛОСОК" та розміщуються на сайті: www.city-adm.lviv.ua/kolosok.

Порядок проведення конкурсу

4.1. Підготовчий етап

Організаційний комітет надсилає інформаційні матеріали координаторам. Інформаційні матеріали містять дату проведення конкурсу, інструкцію для координатора, інформаційний плакат, запитання для підготовки до конкурсу. Координатор поширює інформацію про конкурс.

Координатор допомагає дітям у підготовці до конкурсу.

4.2. Проведення конкурсу на місцях Конкурс проводиться в один день у всіх регіонах України за однаковим завданням для однієї вікової групи.

Місцеві осередки, які проводять конкурс, отримують завдання за кілька днів до його початку. Кількість листків із завданнями та бланків для відповідей надсилається відповідно до заявки про участь.

Конверти із завданнями відкриваються в день проведення конкурсу у присутності учасників.

Перед початком конкурсу координатор проводить детальний інструктаж учасників щодо заповнення бланка для відповідей (ці правила висипаються разом із завданнями).

Кожен учасник отримує листок із завданнями, який потім залишає собі, та бланк для відповідей, який після завершення конкурсу віддає координатору. Головна вимога до координаторів та учасників конкурсу - самостійна і чесна робота учнів над завданнями. Конкурс триває 75 хв.

Після завершення роботи над завданнями координатор збирає всі бланки з відповідями, реєстраційні бланки учнів та вчителів, запаковує в конверт (у присутності учасників) і з поміткою "КОЛОСОК" надсилає на адресу, що вказана в інформаційних матеріалах, у день проведення конкурсу.

Координатор конкурсу може висловити зауваження щодо проведення конкурсу, заповнивши спеціальну анкету. З усіма запитаннями щодо проведення конкурсу звертатись на адресу Організаційного комітету.

У разі порушень правил проведення конкурсу на місцях учасники не отримують сертифікатів.

5. Оцінювання індивідуальних робіт учасників. Результатом оцінювання є сумарна кількість балів, яку набрав учасник, та кількість балів, набрана в межах одного блоку.

6. Командна першість. У командній першості з кожної вікової категорії беруть участь загальноосвітні навчальні заклади, які представили цю вікову категорію від 10 осіб і більше. Наприклад, якщо школа заявила 15 учасників у категорії "3-4 класи" і 8 учасників у категорії "5-6 класи", то в командній першості ця школа бере участь тільки у віковій категорії "3-4 класи". Залік у командній першості проводиться за 10 найкращими результатами всіх представників команди цієї вікової категорії.

7. Нагородження учасників конкурсу Кожному учасникові надсилається спеціальний сертифікат учасника конкурсу "КОЛОСОК" та інформаційні матеріали. Сертифікатом «ЗОЛОТИЙ КОЛОСОК - особиста першість» нагороджуються учасники конкурсу, які набрали понад 80% сумарної кількості балів. Сертифікатом «СРІБНИЙ КОЛОСОК - особиста першість» нагороджуються учасники конкурсу, які набрали понад 67% кількості балів з окремого блоку завдань.

Сертифікатом «ЗОЛОТИЙ КОЛОСОК - командна першість» нагороджуються команди-переможці.

За результатами конкурсу нагороджуються спеціальними призами переможці, які визначаються окремо в кожній віковій категорії.

Грамотами відзначаються загальноосвітні навчальні заклади, в яких конкурс пройшов найбільш масово.

До нагородження переможців конкурсу на місцях можуть залучатись спонсори.

8. Робочі органи. Для організації, проведення і підбиття підсумків конкурсу створюється ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ та КООРДИНАЦІЙНА РАДА КОНКУРСУ.

Робочі органи конкурсу:

- готують завдання;

- налагоджують зв'язки з координаторами конкурсу у школах, районах, містах;

- визначають дату проведення конкурсу;

- визначають правила проведення конкурсу;

- можуть вносити зміни до Правил проведення конкурсу.

9. Підбиття підсумків конкурсу Результати конкурсу оголошуються не пізніше, ніж через шість тижнів після його проведення.

Ці результати разом із сертифікатами та призами розсилаються в усі місцеві осередки проведення конкурсу.

ОРГКОМІТЕТ КОНКУРСУ робить статистичний аналіз результатів конкурсу. ОРГКОМІТЕТ КОНКУРСУ опрацьовує усі зауваження щодо проведення конкурсу та його завдань.

10. Підбір завдань конкурсу

Підбір пакета завдань щороку здійснюється кваліфікованими педагогами і науковцями в галузі природознавства. Організатори конкурсу приймають від координаторів пропозиції щодо формування основного пакета завдань на наступний рік.

До формування банку завдань конкурсу запрошуються координатори, учителі, учасники конкурсу та їхні батьки. Прізвища авторів завдань оголошуються у віснику "КОЛОСОК", який оргкомітет надсилає кожному учасникові конкурсу.

11. Джерела фінансування

Джерелом фінансування проведення конкурсу та нагородження його переможців є благочинні внески учасників або спонсорів на рахунок ЛМГО «Львівський інститут освіти»: р/р 260015311, ЗАТ АКБ "Львів", МФО 325268, ЄДРПОУ 26230654.




Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа