З 11 по 16 червня 2013 року в м. Женева, Швейцарія відбулася наукова школа з фізики для школярів на базі Європейської організації ядерних досліджень : Волинська обласна Мала академія наук
З 11 по 16 червня 2013 року в м. Женева, Швейцарія відбулася наукова школа з фізики для школярів на базі Європейської організації ядерних досліджень

З 11 по 16 червня 2013 року  в м. Женева, Швейцарія відбулася наукова школа з фізики для школярів на базі Європейської організації ядерних досліджень
Волинянин – Шевчук Тарас, учень 10 класу Луцького НВК № 26, переможець обласних конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, взяв участь у роботі наукової школи.

Вам пропонуються короткі враження учасника школи.

Нещодавно я отримав можливість взяти участь у роботі літньої школи з фізики, яку організовував Національний центр “Мала академія наук України” у м. Женева (Швейцарія) і з задоволенням нею скористався.

Переліт. До самої Швейцарії ми діставались літаком. Для багатьох це був їх перший політ (у тому числі й для мене). На щастя все пройшло вдало, ніхто не мав жодних проблем з самопочуттям.

Туристична програма. Всі події які мали відбутись під час нашої поїздки були чітко розписані в програмі, яка видавалась кожному учаснику. Варто зазначити, що графік був вельми насичений різними подіями, як наукового, так і туристично-оглядового виду. Ми відвідали безліч музеїв, ботанічний сад і т. д. Одним з пунктів нашої програми був візит до Палацу Націй (ООН). Даний похід нам особливо запам’ятався, адже це є основна Європейська штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй (основна знаходиться в Нью-Йорку). Нам також провели екскурсію з російськомовним гідом по визначних пам’ятках Женеви, яка нам згодом дуже знадобилась при проходженні квесту “Полювання на скарби Женеви”. Даний квест був складений одним із співробітників CERN-у, Містером Сторром, сім’ї якого належить авторське право на даний квест. Дане “Полювання за скарбами” було одною з тих пригод, яка найбільше запам’яталася нашій групі. Квест мав структуру запитання-відповідь щодо визначних культурних пам’яток Женеви і багато в чому дублював нашу екскурсію. Наша група розділилася на 2 команди, кожна з яких незалежно одна від одної відповідала на дані запитання, насолоджуючись водночас красою цього міста. На наступний день проводився підрахунок голосів і вручалися призи переможцям. Найцікавішим є той момент, що обидві групи набрали однакову кількість балів і всі ми отримали призи за дану пригоду.

Наукова програма. Основна наукова частина нашої програми відбувалася на другий та третій день. В цей час ми їздили на сам CERN (Європейський Центр з Ядерних Досліджень). Там в нас були оглядова екскурсія, відвідини детекторів LHC (Великого Адронного Колайдера), лекції про CERN, деякі його дослідження, темну матерію та енергію а також принцип роботи адронних колайдерів. Також ми проводили лабораторну роботу по визначенню того, чи прилітають до нас із космосу якісь частинки (міони). Варто ще зазначити, що оскільки ВАК нині в неробочому стані (проводиться оновлення деяких його частин для можливості підвищення вольтажу), то нам дозволили спуститися прямо до одного з детекторів, який знаходиться на території Франції – CMS. Побували ми і на інших проектах, таких, як ATLAS наприклад. Взагалі наукова частина була досить цікавою, пізнавальною та захоплюючою.

Загальне враження. Отже, якщо врахувати вдалий переліт, пристойне проживання, вишукане харчування, добре продуману туристичну та наукову програму, то виходить вельми цікава та захоплююча подорож, яку я вже точно ніколи не забуду.

к-сть переглядів:6355         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа