Короткі відомості про Волинську обласну Малу академію наук : Волинська обласна Мала академія наук
: : Короткі відомості про Волинську обласну Малу академію наук

  • Повна назва закладу: комунальна установа «Волинська обласна Мала академія наук»;
  • Підпорядкованість: керівництво та контроль за діяльністю ВО МАН здійснюють – Волинська обласна рада, управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації;
  • Повна юридична адреса:  43024 Волинська область, м. Луцьк, вулиця В’ячеслава Чорновола, 3 тел. факс (0322) 71-16-93

              E-mail: vvman92@gmail.com

Волинське відділення Малої академії наук створено у 1992 році на підставі спільного рішення управління освіти і науки облдержадміністрації та Волинського державного університету імені Лесі Українки.

У 2006 році рішенням Волинської обласної ради Волинське відділення МАН України реорганізовано в окремий позашкільний заклад – комунальну установу «Волинська обласна Мала академія наук».

Волинська обласна Мала академія наук – обласний спеціалізований заклад позашкільної освіти наукового профілю.

Місія: формування та зміцнення інтелектуального, наукового потенціалу Волинської області засобами наукової освіти учнівської молоді.

Візія: утворення спільноти свідомих громадян, які сповідують гуманістичні цінності, володіють ключовими компетентностями, необхідними для успішної самореалізації в будь-якій сфері, та усвідомлюють цінність науки в житті сучасного суспільства.

Система залучення учнів області до науково-дослідницької роботи забезпечується:

  • роботою стаціонарних секцій;
  • діяльністю наукових товариств в області;
  • роботою заочно-дистанційної школи для для учнів з віддалених від наукових центрів районів та міст Волинської області;
  • системою масових інтелектуальних заходів.

Освітній процес організовано у 12 наукових відділеннях: фізики та астрономії, математики, економіки, хімії та біології, екології та аграрних наук, історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства, комп’ютерних наук, технічних наук, мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.

У 1993 році, з метою пошуку, навчання та розвитку сільських дітей розпочала свою роботу заочна науково-технічна школа. У 2008 році було збільшено перелік секцій заочної школи до 8 наукових секцій. З  2020 року – заочно-дистанційна школа. У 2022 році працює 14 секцій.

Щорічно ВО МАН організовує та проводить 56 заходів обласного рівня. Слухачі та педагоги ВО МАН беруть участь у 58 заходах Всеукраїнського та у 11 заходах Міжнародного рівня. Загалом 125 заходів на рік.

За 3 останні роки у інтелектуальних масових заходах ВО МАН взяли участь більше 60000 учнів шкіл області.

У обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України щорічно юними науковцями області захищається близько 500 наукових проєктів. Протягом 20 років Волинь  входить в п’ятірку  кращих відділень МАН України ( результати рейтингу НЦ МАН)

Три роки  поспіль команда  волинських  манівців – переможець Національного етапу Міжнародної олімпіади  креативності.

У дванадцяти обласних турнірах юних науковців щорічно беруть участь близько 1000 учнів. У 2018 та 2019 роках за підсумками Всеукраїнських турнірів  команди волинян посідали  друге місце   у загальному рейтингу областей.(наказ МОН)

Форс-мажорні обставини активізували колектив на проведення заходів в    онлайн режимі. Розроблена і адаптована система проведення заходів в режимі онлайн забезпечує безперервність  освітнього процесу.

З 1995 року ВО МАН організовує обласний заочний конкурс юних літераторів Волині. За результатами конкурсу видано  28  поетичних  збірок.

Волинською МАН започатковано  проведення  обласних науково-практичних конференцій  «Волинь і волиняни в історії  та культурі України» та «Волинь у дослідженнях  юних  науковців»

Стипендіатами Президента України визнано 113 слухачів  Волинської обласної МАН та  одну  ученицю – лауреатом стипендії Кабінету Міністрів України.

Вихованці ВОМАН отримали 5 свідоцтв про авторське право та 3 патенти на корисну модель.

У 1993 році було створено науково-методологічну  лабораторію, основним завданням якої стала розробка програми науково-методичних підходів у роботі з обдарованими дітьми. З 2017 році у структурі ВОМАН працює методичний відділ.

Для наукових товариств області щорічно ВОМАН організовує близько 15 обласних та виїзних науково-методичних семінарів-практикумів.   В 2019 році  започатковано проведення «Наукових пікніків», які  трансформувались у методичний проєкт Освітній  ХАБ  «Територіальна громада»

ВОМАН розроблено систему психоконсультативної допомоги слухачам, керівникам секцій та батькам і програми психокорекційної та психотренінгової роботи. 

Педагогічним колективом ВО МАН підготовлено близько сотні методичних матеріалів. За останні 6 років авторів 12 методичних розробок визнано переможцями та 9 авторів - лауреатами Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури. У 2013 році навчальний посібник Богдан С.К. «Десять порад юному мовознавцю» отримав гриф МОН України.

Сім педагогів ВОМАН визнано переможцями Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

За роки роботи колективом ВО МАН  виграно три Міжнародні проєкти та  чотири проєкти обласного значення.

 У 2021-2022 роках  вихованці МАН  представляли Україну  на 10 Міжнародних престижних інтелектуальних конкурсах та форумах.

Сайт ВОМАН http://vvman.lutsk.ua двічі (2013, 2018 р.р.) був визнаним найкращим серед сайтів закладів позашкільної освіти України.





Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа