Відділення наук про Землю
- геологія, геохімія та мінералогія
- кліматологія та метеорологія
- гідрологія
- ГІС та ДЗЗ (геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі)
Методист відділення - Миронюк Наталія Віталіївна
КЕРІВНИКИ СТАЦІОНАРНИХ СЕКЦІЙ:
- КЛІМАТОЛОГІЇ ТА МЕТЕОРОЛОГІЇ – Федонюк Віталіна Володимирівна, кандидат географічних наук, доцент кафедри екології та агрономії Луцького національного технічного університету.
- ГЕОЛОГІЇ, ГЕОХІМІЇ ТА МІНЕРАЛОГІЇ – Федонюк Микола Ананійович, кандидат географічних наук, доцент кафедри екології та агрономії Луцького національного технічного університету;
Назарук Тетяна Василівна, вчитель географії навчально-виховного комплексу "загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня - дитячий садок" с. Видраниця.
- ГІС ТА ДЗЗ (ГЕОІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ДИСТАНЦІЙНЕ ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ) - Федонюк Микола Ананійович, кандидат географічних наук, доцент кафедри екології та агрономії Луцького національного технічного університету;
- ГІДРОЛОГІЯ – Нетробчук Ірина Марківна, кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії Волинського національного університету імені Лесі Українки;
- ГЕОГРАФІЇ ТА ЛАНДШАФТОЗНАВСТВА – Шкарлатюк Олена Петрівна, вчитель географії Ківерцівського ліцею №3 Луцького району Волинської області.
Наукова база – Волинський національний університет імені Лесі Українки, Луцький національний технічний університет.
Слухачі секцій відділення беруть участь у:
Всеукраїнському турнірі юних географів;
Всеукраїнському конкурсі “Еко-Техно Україна”;
Всеукраїнському конкурсі «Екопогляд»;
Всеукраїнському інтерактивному конкурсі Малої академії наук України “МАН-Юніор”;
Школі громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання “Агенти змін”;
Міжнародному конкурсі наукових проєктів «Genius Olympiad»;
Всеукраїнській літній школі з основ дистанційного зондування Землі;
Міжнародній науково-практичній конференції “Україна очима молодих”;
Обласній науково-практичній учнівській конференції «Волинь у дослідженнях юних науковців»;
Обласній літній школі з географії;
Заочно-дистанційній школі (секція географія);
Пошукових навчально-дослідницьких експедиціях (геологічній, гідрологічній, геоекологічній).
Результати виступів слухачів відділення у Всеукраїнському конкурсі – захисті
Стипендіати Президента України:
- 2008 - Безсмертнюк Тарас (Рокинівського НВК)
- 2010 - Павлік Богдан (Луцький НВК №26)
- 2011 - Лемехова Анастасія (Луцький НВК № 9)
- 2018 - Котюн Аліса (Луцький НВК № 9)
- 2019 - Костів Орест (Луцька спеціалізована ЗОШ №1)
- 2022 - Семенюк Мілана (ліцей №1 смт Ратне імені Василя Газіна Ратнівської селищної ради)