Про проведення обласного турніру юних фізиків (юніорська ліга) : Волинська обласна Мала академія наук
Про проведення обласного турніру юних фізиків (юніорська ліга)

15 травня 2011 року на базі Волинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради відбудеться обласний турнір юних фізиків (юніорська ліга).

ПОЛОЖЕННЯ проведення обласного турніру юних фізиків (юніорська ліга)


Мета та завдання

- виявлення обдарованої і талановитої учнівської молоді в галузі наукових досліджень;
- розкриття творчої особистості та сприяння її розвитку;
- формування особистості з високим потенціалом активності та цілеспрямованості;
- сприяння самовизначенню учнівської молоді в професійному та творчому розвитку;
- формування у учнів вмінь та навичок ставити і формувати конкретні питання до даної задачі, вибирати (створювати) модель задачі та аргументувати її вибір, працювати з науковою літературою, аналізувати отримані результати, відстоювати свої розв’язки, володіння правилами ведення наукової полеміки.

Час та місце проведення

Турнір юних фізиків проводиться 15 травня 2011 року в м. Луцьку на базі Волинського обласного ліцею-інтернату Волинської обласної ради, який знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Селищна, 2. Відкриття турніру юних фізиків – о 9 годині.

Учасники турніру

У турнірі беруть участь збірні команди учнів 8-9 класів з районів та міст області (участь закладів нового типу обов’язкова). Склад команди – 3-5 чоловік. Команду очолює капітан.

Умови проведення:

Турнір проводиться за олімпійською системою в декілька турів. У кожному турі беруть участь три (дві, чотири) команди. Переможець туру виходить у наступний тур. Кожен тур складається із трьох (двох, чотирьох) дій. Кожна дія розігрується за схемою: Доповідач, Опонент, Рецензент (Спостерігач). Черговість визначається жеребкуванням.
Порядок дії:
- команда-опонент викликає команду-доповідача на будь-яку задачу запропоновану на тур;
- команда-доповідач викладає суть вирішення проблеми, акцентуючи увагу слухачів на основних ідеях і висновках (заздалегідь можна підготувати малюнки і плакати, виступ до 5 хв.). При викладі розв’язку експериментальної задачі мають бути наведені схема установки та методика проведення вимірювань, результати та їх похибки. Виклад теоретичної задачі має включати в себе фізичну та математичну моделі, обґрунтування їхнього вибору, опис методики проведення розрахунків та їхні результати. За наявності в розв’язку і теоретичної, і експериментальної частин бажано порівняти експериментальні та теоретичні результати з відповідним поясненням;
- у виступі команди-опонента повинен бути аналіз запропонованого командою-доповідачем вирішення проблеми, відзначені сильні сторони, суттєві недоліки. Опонент повинен звернути увагу на обґрунтованість фізичної моделі, обраної Доповідачем, її відповідність умові задачі, справедливість отриманих результатів та висновків. Команда-опонент не має права розповідати своє вирішення проблеми (виступ до 3 хв.);
- команда-рецензент у своєму виступі дає оцінку розуміння обговорюваної проблеми командою-доповідачем та командою-опонентом (до 2 хв.);
- потім команди міняються ролями.

Організація суддівства

Суддівство проводить журі турніру, склад якого формується із числа викладачів ВНЗ, вчителів шкіл (керівників команд), кращих студентів ВНЗ. У своїй роботі журі керується умовами проведення турніру.

Нагородження

Команди (переможці турніру) будуть нагороджені дипломами відповідного ступеня управління освіти і науки облдержадміністрації. Переможці індивідуального рейтингу турніру будуть нагороджені грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації.

Фінансування

Турнір проводиться на засадах самофінансування.


Додаток:

Наказ № 251 "Про проведення обласного турніру юних фізиків (юніорська ліга)"

к-сть переглядів:4729         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа