: Волинська обласна Мала академія наук
: : Турніри і конкурси

Всеукраїнський турнір юних хіміків


Проводиться щорічно відповідно до Наказу міністерства освіти і науки України "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів" та "Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності", затвердженого наказом МОН України від 18 серпня 1998 року № 305.

Правила проведення турніру

Турнір проводиться у два етапи:

І етап – регіональний (міський, обласний) за бажанням регіонального оргкомітету.

ІІ етап – Всеукраїнський.

Завдання складаються із 17-18 задач, які заздалегідь доводяться до відома команд (друкуються у фахових виданнях). Це задачі відкритого типу (тобто не мають остаточного й однозначного розв’язку), які передбачають величезне розмаїття підходів. Ці завдання можуть використовуватися для проведення регіональних турів. Інформація про термін і результати проведення І етапу змагань подається в оргкомітет Всеукраїнського турніру не пізніше, ніж за місяць до проведення ІІ етапу.

До складу команди входять 3-4 учні 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Особовий склад команди не повинен змінюватися протягом усього турніру. Команда очолюється капітаном, який є її офіційним представником під час проведення змагань.

Команди, які бажають взяти участь у ІІ етапі конкурсу подають заявки до оргкомітету.

Команди беруть участь у чвертьфінальних відбірних боях. Ці бої проводяться за задачами, затвердженими оргкомітетом. Схема участі команд під час відбірних боїв визначається оргкомітетом конкурсу залежно від кількості команд таким чином, щоб команди з одного міста не зустрічалися між собою. Проводяться 3 або 4 чвертьфінальні бої.

За рішенням журі 6 чи 9 команд, які одержали вищий рейтинг у відбірних боях, беруть участь у півфіналі. Проводиться 1 або 2 півфінальні бої.

Переможці півфіналу беруть участь у фіналі.

Орієнтовний графік проведення

І етап (відбірний) – вересень.
ІІ етап (Всеукраїнський) – жовтень

Доречна інформація:

  • Друге місце : 2000-2001 навчальний рік
  • Друге, третє місце : 2001-2002 навчальний рік
  • Перше місце : 2002-2003 навчальний рік
  • Друге місце : 2004-2005 навчальний рік
  • Друге місце : 2000-2001 навчальний рік
  • Друге місце : 2006-2007 навчальний рік
  • Третє місце: 2005-2006 навчальний рік