Про проведення XІI обласного турніру юних винахідників і раціоналізаторів : Волинська обласна Мала академія наук
Про проведення XІI обласного турніру юних винахідників і раціоналізаторів

29 листопада 2009 року відбудеться на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки XІI обласний турнір юних винахідників і раціоналізаторів.

Мета та завдання турніру

Обласний турнір юних винахідників і раціоналізаторів проходить у рамках Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів з метою створення умов для реалізації та розвитку творчих здібностей школярів, формування в учнів інтересу до прикладної фізики, пошук школярів, схильних до винахідницької діяльності та здатних, застосовуючи знання з фізики, знаходити оригінальні технічні рішення.

Обласний турнір юних винахідників і раціоналізаторів проводиться 29 листопада 2009 року в м. Луцьку на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, вул. Потапова, 9, лабораторний корпус № 2). Заїзд до 9 год 00 хв (реєстрація в 101 аудиторії).

У турнірі юних винахідників і раціоналізаторів беруть участь команди учнів 9–11 класів з районів та міст області. Склад команди 3 - 5 учасників. Команда очолюється капітаном, який є офіційним представником команди під час проведення змагань.

Турнір юних винахідників і раціоналізаторів є командним змаганням школярів у їх здатності вирішувати складні науково-технічні завдання; подавати рішення у переконливій формі і захищати їх у науковій дискусії. Турнір проводиться в декілька турів. У кожному турі беруть участь 3 - 4 команди. Переможець виходить у наступний тур. Бій проводиться за 3 (2 або 4) діями. У кожній дії команда виступає в одній із трьох (двох або чотирьох) ролей: Винахідник, Патентознавець, Технолог, Спостерігач.

Порядок дії:

1. Команда-патентознавець викликає команду-винахідника на будь-яку задачу запропоновану на турнірі.
2. Команда-винахідника (один або два члени команди) доповідає зміст зробленого ними винаходу, відповідно до поставленої задачі, акцентуючи увагу на його перевагах, порівняно з прототипом. При цьому бажано використовувати діючі пристрої, раніше заготовлені малюнки, плакати (виступ до 5 хв.). У доповіді обов’язково повинні бути відображені такі пункти:

- аналог, прототип та формула винаходу;
- характеристика способу (пристрою) прототипу як аналога найбільш близького до зробленого винаходу;
- критика способу (пристрою) прототипу;
- мета винаходу, що відображає очікуваний від використання запропонованого способу (пристрою) позитивний ефект (новий або більш високий результат порівняно з результатом, що отримано від використання прототипу);
- суть винаходу та ознаки, що відрізняють від прототипу;
- приклад конкретного втілення запропонованого способу або пристрою (креслення на папері тощо);
- технічні, економічні та інші переваги способу (пристрою), який запропоновано.

Варто пам’ятати, що команда доповідає тільки один розв’язок конкретної задачі (один винахід), а також те, що більш високу оцінку отримує той винахід, що ґрунтується на оригінальному застосуванні фізичних явищ та ефектів.

3. Команда-патентознавець (один член команди) повинна обґрунтовано прийняти або відхилити винахід, вказати його переваги та принципові недоліки, порівняти винахід з існуючим прототипом (виступ до 4 хв.).

4. Команда-технолог у своєму виступі дає коротку оцінку виступам команди-винахідника і команди-патентознавця, визначає наскільки повно вони справилися зі своїми обов’язками, показує можливість, або ж навпаки, неможливість впровадження винаходу у виробництво, оцінює можливий економічний ефект (виступ до 3 хв.).
Потім команди міняються ролями.

Суддівство проводить журі турніру, склад якого формується із числа викладачів ВНЗ, вчителів шкіл (керівників команд), кращих студентів ВНЗ. У своїй роботі журі керується умовами проведення турніру.

Команди (переможці турніру) будуть нагороджені дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації відповідного ступеня. Переможці індивідуального рейтингу турніру будуть нагороджені грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації.

Склад команди для участі у Всеукраїнському турнірі юних винахідників і раціоналізаторів визначається за підсумками індивідуального рейтингу учасників турніру та рішенням журі і затверджується наказом управління освіти і науки облдержадміністрації.


к-сть переглядів:2247         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа