Відбувся обласний семінар-практикум для керівників секцій інформаційно-технічного профілю відділень технічних та комп’ютерних наук : Волинська обласна Мала академія наук
Відбувся обласний семінар-практикум для керівників секцій інформаційно-технічного профілю відділень технічних та комп’ютерних наук

Відбувся обласний семінар-практикум  для керівників секцій інформаційно-технічного профілю відділень технічних та комп’ютерних наук
19 вересня 2013 року півсотні керівників відділень комп’ютерних та технічних наук з районів та міст області взяли участь у обласному семінарі-практикумі: «Науково-дослідницька робота у наукових відділеннях технічних та комп’ютерних наук як засіб формування науково-технічних компетентностей учнів», що був проведений Волинською обласною МАН спільно з управлінням освіти і науки Волинської облдержадміністрації.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся начальник управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації – Хомич Олександр Степанович, який зазначив важливість подальшого розвитку науково-технічного напряму в системі позашкільної освіти області та формування майбутньої технічної еліти в цілому. Головний спеціаліст управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Роговська Лариса Іванівна зосередила свою доповідь на механізмі впровадження інноваційних підходів до організації науково-дослідницької діяльності школярів Волині. Стан та перспективи розвитку науково-технічного напряму у Волинському відділенні МАН – два головних аспекти на яких зупинилася у своєму виступі директор Волинської обласної МАН – Толстіхіна Галина Андріївна. На сьогодні ВО МАН відкрито чотири наукові секції: матеріалознавства, робототехніки, технологій програмування, інтернет-технологій та Web-дизайну, закуплено два комплекти роботів, діє секція робототехніки на базі м. Володимира-Волинського. У перспективі – відкриття секцій робототехніки на базі чотирьох шкіл м. Луцька, зокрема гімназії – № 4, НВК № 9, гімназії № 21 та НВК № 26, створення груп початкового рівня технічного напряму, астрономічної обсерваторії, лабораторії радіоелектроніки та робототехніки тощо.

Про засоби мікроелектроніки, комп’ютерної техніки та робототехніки у винахідницькій та конструктивно-технічній діяльності учнів розповіли учасникам семінару провідні науковці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – Мартинюк Олександр Семенович, докторант, кандидат педагогічних наук та Пахачук Сергій Сергійович, старший лаборант кафедри загальної фізики та методики викладання фізики.

Практичним продовженням семінару-практикуму стала презентація роботів, сконструйованих слухачами секцій відділення технічних наук – Литвином Юрієм, Свинаренком Іваном. Учасники Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ» представляли власні дослідження за напрямами: “Матеріалознавство та перспективні технології” (Юзюк Олександр, учень 11 класу Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука); «Електроніка та приладобудування” (Панасюк Олександр, учень 9 класу Луцького НВК № 9), “Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології” (Гісь Дмитро, учень 10 класу Луцького НВК “Гімназія №14”, “Робототехніка та робототехнічні системи” (Литвин Юрій, учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт Торчин Луцького району; “Екологія та ресурсозбереження” (Потурай Андрій, учень 10 класу Володимир-Волинської гімназії); “Технічна творчість та винахідництво” (Голечко Владислав, учень 9 класу Ковельського НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. № 11-ліцей”).



Роботу семінару завершили секційні засідання, під керівництвом Гулай Ольги Іванівни, кандидата технічних наук, доцента Луцького національного технічного університету та Щегельського Тараса Сергійовича, керівника секцій відділення комп’ютерних наук Волинської обласної МАН, де учасники семінару ознайомились з перспективними напрямами наукових досліджень у секціях відділення комп’ютерних наук та об’єктами матеріалознавства у дослідженнях школярів.

к-сть переглядів:4849         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа