Літо інтелекту – 2014 : Волинська обласна Мала академія наук
Літо інтелекту – 2014

Літо інтелекту – 2014

Хорошою традицією для волинських манівців стало проводити літні канікули у літніх профільних школах Малої академії наук України. У 13 літніх наукових школах взяли участь 23 волинських школярів – переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Літо інтелекту розпочалось з роботи школи робототехніки на Львівщині. Двоє волинян разом протягом десяти днів  працювали над науковими проектами за темою «Робототехніка у повсякденному житті». 

Дванадцятеро волинських школярів стали учасниками літніх профільних шкіл Малої академії наук – філософії та релігієзнавства, мистецтвознавства, філології й археології, а також двох експедицій – фольклорно-етнографічної та історико-краєзнавчої, які відбувалися на Закарпатті.

З  5 липня і по 2 серпня 2014 року на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості «Вимпел» у Пущі-Водиці  поблизу м. Києва відбулися літні  школи – інформаційно-телекомунікаційних технологій, фізико-математична, науково-технічна та астрономічна.

Це унікальна нагода прослухати лекції науковців провідних технічних вишів України. Відразу закріплюючи теоретичні знання практикою інформатики налаштовували веб-сервери, створювали сайти,  опановували основні мови програмування і здійснили спробу провести трансляцію радіо в мережі. Працювали школярі на міні-комп’ютерах – Raspberry Pi.

Не менш насиченою була й программа шкіл: фізико-математичного, науково-технічного, астрономічного профілів. Науково-популярні лекції, цікаві задачі та експерименти на сучасному лабораторному обладнанні, аналогів якому сьогодні немає в Україні. Під керівництвом найкращих педагогів  України все під силу юним інтелектуалам: й розгадка таємниць Всесвіту, й  проведення найсучасніших досліджень у галузі нанотехнологій, нічні спостереження на майданчику в міні-обсерваторії за цікавими об’єктами каталогу Мессьє, нового загального каталогу Дреєра.

Інтелектуальний марафон літніх шкіл завершували юні хіміки та біологи  у школах природозбереження та біотехнологій та хіміко-біологічній школі, які відбувалися з 2 по 8 серпня 2014 року в унікальному дендрологічному парку «Софіївка» у м. Умань Черкаської області.

Надзвичайно цікавими й незабутніми для учасників літніх шкіл стали зустрічі з Президентом Малої академії наук України, членом-кореспондентом Національної академії наук України, доктором фізико-математичних наук Станіславом Довгим,народним депутатом України, головою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, кандидатом педагогічних наук Лілією Гриневич і Героєм України, поетом, перекладачем Дмитром Павличком.

Особливу увагу організатори літніх шкіл зосередили на патріотичному вихованні молоді. Виступи кобзаря, бандуриста і лірника, заслуженого артиста України Тараса Компаніченка та ансамблю «Хорея Козацька» захопили юних науковців. Водночас учасники мали нагоду самі повчитися українським народним танцям під керівництвом Валерія Гладунця, учасника гуртів «Божичі» і «ПоліКарп».

Літні школи для манівців це не тільки якісне навчання, а й активне насичене дозвілля. Незабутнім, за твердженням учнів, стали уроки  фехтування, спортивні та інтелектуальні змагання, конкурси, екскурсії.

По закінченню усі учасники літніх шкіл отримали сертифікати. Президент Малої академії наук України Станіслав Олексійович Довгий,  висловив спільну надію, що ці свідоцтва стануть історичними документами, які, цілком можливо, за деякий час прикрасять оселю котрогось із цих юних талантів – на стінці, в рамці, поруч з дипломом лауреата Нобелівської премії.

Літо інтелекту завершилось. У цей непростий для країни час освітній проект МАН України «Літні наукові школи» став символом єдності держави. Близько чотирьох сотень дітей з усієї України зріднилися за час перебування у літніх школах, окрилені вірою у власні сили та волю повезли, кожен у свій рідний край, надію, що взавтра саме інтелект нашої нації буде визначати її майбутнє.

к-сть переглядів:2727         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа