«Голуб миру» єднає Україну : Волинська обласна Мала академія наук
«Голуб миру» єднає Україну

«Голуб миру» єднає Україну

Для відзначення Міжнародного дня миру Представництвом ООН в Україні за сприянням Міністерства освіти і науки України 19 – 22 вересня було проведено Всеукраїнську освітню кампанію «Голуб миру» під гаслом «Право народів на мир».

Збереження миру задля стійкого прогресу людства та дотримання  принципів гуманності, свободи, добра і поваги – основна ідея заходу. До нього долучились і слухачі Волинської обласної МАН.

Школярі, які відвідують стаціонарні секції української мови (керівник –     Тетяна Тарасюк), української літератури (керівник – Наталія Сахарчук), журналістики (керівник – Оксана Теребус), взяли участь у засіданнях круглих столів «Право народів на мир», а на гуртку основ алгоритмізації (керівник – Василь Вербицький) відбулась тематична година із складанням творчих малюнків в графічному редакторі Photoshop.

У сьогоднішній напружений час, коли межа між миром і війною є надто хиткою, кожен свідомий громадянин  прагне висловити своє переконання. Позиції можуть бути  різними, але усіх об’єднує одноголосся: мир – найдорожча державна цінність. Таке твердження неодноразово ставало лейтмотивом учнівських письмових міркувань на згадану тему. На власноруч вирізаних символічних голубах слухачі зазначали:

«Мир – як цвіт дерева. Він приходить після довгої холодної зими, але несе смачні плоди в майбутньому. Це небо без пострілів, щирий сміх перехожих; коли поруч рідні, близькі, друзі, а ти знаєш, що будеш завтра живий»;

«Мир – впевненість у завтрашньому дні, спокійне небо і добро, гармонія у всьому світі»;

«Мир – це любов між людьми, надійність, незалежність, свобода».

Із щирістю та трепетом міркують слухачі про право кожного на мир:

«Кожна людина хоче відчувати себе захищено, бути впевненою у завтрашньому дні. За таких умов вона може розвиватись як особистість, знаходити щось красиве й досконале у повсякденних речах.

Та не завжди це можливо… Коли замість співу пташок чутно вибухи, постріли, а сміх дитини змінюється на крики про допомогу, світ стає іншим, без яскравих фарб.

Усі мають право на мир, на світле небо над головою, на спокій рідних. Ніхто не має права його відбирати»

                      Сірук Юлія, слухачка секції української літератури ВО МАН

« - Ми за мир! – в один голос сказали діти, і  в той час  у небо злетіли білі голуби.

  - Мамо, а що таке мир? – запитала маленька дівчинка, побачивши птахів.

  - Мир…Це коли твій тато повернеться додому, - сльоза мимоволі покотилася по щоці матері…

А й справді, що  таке мир? На перший погляд, звичайне, навіть буденне, слово, проте коли задумаєшся над його змістом, то розумієш, що все не так просто, як здається…Мир – це впевнено йти вперед, не думаючи, що десь на тебе чекає ворог. Мир – це коли над твоєю головою блакитне небо, а замість пострілів чути материнську колискову.

- Мамо, а коли і до нас прийде МИР? Я хочу вже побачити тата, - зітхнуло дитя.

- Мир прийде до нас обов’язково…, бо усі цього чекаємо…»

Козуб Марина, слухачка секції української літератури ВО МАН

Кожен народ має право на мир!

Тож варто один одному допомагати!

Мир і спокій в державах зберігати,

Бо де мир і любов, там ніколи не ллється кров.

Гущина Ангеліна, слухачка секції української мови ВО МАН

«На мою думку, кожна країна є особливою і неповторною. Вона має власний народ, в якого свої національні особливості і традиції. Люди цінують  історію і вірять в світле майбутнє своєї країни.

Кожна держава визначає самобутність в духовному, економічному та політичному напрямах. Тому в світі не повинно бути ніяких воєн - усі народи мають право на мир».

Шульгач Лілія, слухачка секції української мови ВО МАН

«На мою думку, варто памятати, що обов’язки треба виконувати, а права кожного поважати. Право на мир повинні поважати і цінувати усі народи. Воно є наріжним каменем добробуту і ладу на землі»

Андрійчук Антоніна, слухачка секції журналістики ВО МАН

«Кожен свідомий громадянин повинен розуміти: не важливим є те, якою мовою розмовляє людина, якого кольору її шкіра, які у неї риси обличчя, який її світогляд, яке у неї серце – зле чи добре.  Насамперед ми люди – тому зобов’язані бути високоморальними, чесними, добросовісними. Тоді на землі й справді запанує мир, любов, щастя й радість»

Серафімчук Маряна, слухачка секції журналістики ВО МАН

Тож нехай «Голуб миру» об’єднає Україну, і мирною та процвітаючою стане наша держава!

к-сть переглядів:11207         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа