Експедиція для юних науковців : Волинська обласна Мала академія наук
Експедиція для юних науковців

Експедиція  для юних науковців

Літо – пора відпочинку. Однак волинські манівці щоразу підтверджують гіпотезу, що це ще й час активного пізнання нового, розширення власного світогляду, проведення наукових досліджень та пошуків.

 З 20 по 21 серпня 2015 року  Волинською обласною МАН для слухачів стаціонарних секцій було організовано навчально-краєзнавчу експедицію за маршрутом  «Луцьк-Вишнівець-Кривче-Хотин-Бакота-Кам’янець-Подільский». У перший день учасники експедиції  побували у родовому маєтку Вишневецьких, де змогли ближче познайомитись зі славною історією українського народу, усвідомити важливість патріотичної  відданості рідній батьківщині. Подорож продовжилась стежками Тернопільщини і  привела слухачів до таємничих глибин підземної перлини Поділля - Кришталевої печери, що у селі Кривче. Учасники експедиції пройшли маршрут протяжністю 2.8 км. Надзвичайно цікаво було бачити темно-коричний гіпс, вимитий водами стародавнього Сарматського моря, у Зоологічному залі - скульптури миші, орла, сови, дельфіна. Підземні маршрути печери вражали юних спелеологів своєю неповторністю та легендами. Далі група вирушила до одного з семи чудес України – Хотинської фортеці. Багатюща історія будови, її існування, миру та війн фортеці захопила дітей та привідкрила таємницю своєї непереможності. Велич та сила фортеці надзвичайно надихнула учасників своїм неповторним історичним минулим. З мурів вкотре лунало - «Ще не вмерла Україна, ні слава, ні воля…»

Другий день групи пролягав через природоохоронний заповідник «Медобори», експедиція продовжувалася в одному із сакральних місць України – Бакоті. Мекка туристів, геологів, краєзнавців  зустрічала  учасників експедиції безмежною позитивною енергетикою, фантастичними краєвидами та таємничими легендами. Науковий керівник експедиції - Олександр Павлович Вовк, провідний науковець Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, керівник секції геології ВОМАН детально у своїй розповіді зупинився на донних горизонтальних утвореннях, що добре видніються на схилах Бакотської затоки, крутих берегах Дністра. Учні також відвідали  Бакотський скельно-печерний Свято-Михайлівський монастир, який знаходиться на висоті близько 70м в урвищі берега, яке утворене твердими сілурійськими вапняками, в яких Дністер прорізав каньйон глибиною до 120 м. Перша згадка про монастир відноситься до 1362 року. Далі шлях пошуковців пролягав до Кам’янця-Подільського – міста семи культур.  Його старі вулички, правічні храми, могутня фортеця - закарбувалися у пам’яті учасників експедиції таємничими історіями та оповідками.

Закінчувалася друга доба подорожі. Втомлені та окрилені своїм,  подекуди новим,  знайомством з історією України, геологічними розвідками, цікавими екскурсіями, слухачі повернулися на Волинь. Попереду новий навчальний рік та стільки нових креативних ідей, досліджень. Тож, уперед юна наукова еліто України, у Ваших руках майбуття держави, її становлення та розвиток.

к-сть переглядів:3636         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа