Наукова школа з фізики на базі Європейської організації ядерних досліджень (CERN, Швейцарія–Франція) : Волинська обласна Мала академія наук
Наукова школа з фізики на базі Європейської організації ядерних досліджень (CERN, Швейцарія–Франція)

Наукова школа з фізики на базі Європейської організації ядерних досліджень (CERN, Швейцарія–Франція)

 7 по 14 квітня 2019 року мені пощастило взяти участь Міжнародній науковій школі «Ukrainian Teachers Programme 2019», яку організували Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Європейською організацією з ядерних досліджень – ЦЕРН (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire – CERN – найбільша в світі лабораторія фізики високих енергій та елементарних частинок, яка знаходиться на території Швейцарії та Франції).

Метою школи було ознайомлення педагогів України (а їх було 23) з сучасними дослідженнями в області високих енергій та елементарних частинок, досягненнями в медичній фізиці, технологічними аспектами сучасних прискорювачів та детекторів, якими оснащені лабораторії ЦЕРНу. 

Весь тиждень для педагогів України проводились цікаві лекції провідними науковцями ЦЕРНу, практичні роботи по створенню найпростіших детекторів елементарних частинок в шкільних лабораторіях, надзвичайно пізнавальні екскурсії по дослідницьких комплексах та експериментах найсучаснішої лабораторії у світі: LHC (Large Hadron Collider), CMS (Compact Muon Solenoid ), SPS (Super Proton Synchrotron), LINAC (Linear accelerator), ATLAS (A Toroidal LHC ApparatuS), ELENA (The Extra Low Energy Antiproton ring). 
У вільний час учасники Наукової школи мали можливість познайомитись із співробітниками ЦЕРНу з різних країн, прогулятись вулицями Паулі, Ейнштейна, відвідати Женевське озеро, помилуватись краєвидами Швейцарії та Франції, мали змогу відвідати музеї науки, мистецтв, годинників тощо. Також в рамках Програми організаторами була передбачена надзвичайно цікава екскурсія до штаб-квартири ООН, в ході якої учасники наукової школи відвідали конференц-зали, де обговорюються сучасні проблеми людства та приймаються рішення світового масштабу.

За ініціативи НЦ МАН України було вирішено піднести авторитет і статус учасників наукової школи шляхом надання їм Європейською організацією ядерних досліджень символічного статусу почесних послів науки ЦЕРН в Україні, оскільки отримані педагогами в ЦЕРН знання будуть передаватися учням при підготовці конкурсних робіт для участі у Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт членів МАН, в інших національних та міжнародних конкурсах, а також активно використовуватися при підготовці педагогами навчально-методичних матеріалів, передачі досвіду колегам, здійсненні популяризації фізики та астрономії, поширенні знань про ЦЕРН та його досягнення. 

к-сть переглядів:3495         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа