18 жовтня 2009 року на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки відбудеться XVI обласний турнір юних фізиків.
Реєстрація учасників турніру буде проводитись у лабораторному корпусі №2 (м. Луцьк вул. Потапова, 9). Відкриття турніру юних фізиків – о 9 годині.
У турнірі беруть участь збірні команди учнів 9-11 класів з районів та міст області. Склад команди – 3-5 чоловік. Команду очолює капітан.
Турнір проводиться за олімпійською системою в декілька турів. У кожному турі беруть участь три (дві, чотири) команди. Переможець туру виходить у наступний тур. Кожен тур складається із трьох (двох, чотирьох) дій. Кожна дія розігрується за схемою: Доповідач, Опонент, Рецензент (Спостерігач). Черговість визначається жеребкуванням.
Порядок дії:
- команда-опонент викликає команду-доповідача на будь-яке питання, запропоноване на турнір;
- команда-доповідач (виступ до 5 хв.) викладає суть вирішення проблеми, акцентуючи увагу слухачів на основних ідеях і висновках, використовуючи заздалегідь підготовлені малюнки, плакати, презентації;
- команда-опонент у виступі (виступ до 3 хв.) повинна зробити аналіз запропонованого командою-доповідачем вирішення проблеми, відзначити сильні сторони та суттєві недоліки представленого розв’язку, не розповідаючи при цьому своє вирішення проблеми;
- команда-рецензент у своєму виступі (до 2 хв.) дає оцінку розуміння обговорюваної проблеми командою-доповідачем та командою-опонентом;
- потім команди міняються ролями.
Суддівство проводить журі турніру, склад якого формується із числа викладачів ВНЗ, вчителів шкіл (керівників команд), кращих студентів ВНЗ. У своїй роботі журі керується умовами проведення турніру.
Команди (переможці турніру) будуть нагороджені дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації. Переможці індивідуального рейтингу турніру будуть нагороджені грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації. З числа переможців індивідуального рейтингу формується команда для участі у Всеукраїнському турнірі юних фізиків.