Відповідно до листа управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації від 5 березня 2010 року № 609/02-10 та з метою інтелектуального, творчого розвитку обдарованої молоді, задоволення її освітніх потреб 16 травня 2010 року відбудеться обласний турнір юних фізиків (юніорська ліга) на базі Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
ПОЛОЖЕННЯ проведення обласного турніру юних фізиків (юніорська ліга)
Мета та завдання
- виявлення обдарованої і талановитої учнівської молоді в галузі наукових досліджень;
- розкриття творчої особистості та сприяння її розвитку;
- формування особистості з високим потенціалом активності та цілеспрямованості;
- сприяння самовизначенню учнівської молоді в професійному та творчому розвитку;
- формування у учнів вмінь та навичок ставити і формувати конкретні питання до даної задачі, вибирати (створювати) модель задачі та аргументувати її вибір, працювати з науковою літературою, аналізувати отримані результати, відстоювати свої розв’язки, володіння правилами ведення наукової полеміки.
Час та місце проведення
Турнір юних фізиків проводиться 16 травня 2010 року в м. Луцьку на базі Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, який знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Стрілецька, 6 Відкриття турніру юних фізиків – о 9 годині.
Учасники турніру
У турнірі беруть участь збірні команди учнів 8-9 класів з районів та міст області (участь закладів нового типу обов’язкова). Склад команди – 3-5 чоловік. Команду очолює капітан.
Умови проведення:
Турнір проводиться за олімпійською системою в декілька турів. У кожному турі беруть участь три (дві, чотири) команди. Переможець туру виходить у наступний тур. Кожен тур складається із трьох (двох, чотирьох) дій. Кожна дія розігрується за схемою: Доповідач, Опонент, Рецензент (Спостерігач). Черговість визначається жеребкуванням.
Порядок дії:
- команда-опонент викликає команду-доповідача на будь-яку задачу запропоновану на тур;
- команда-доповідач викладає суть вирішення проблеми, акцентуючи увагу слухачів на основних ідеях і висновках (заздалегідь можна підготувати малюнки і плакати, виступ до 5 хв.);
- у виступі команди-опонента повинен бути аналіз запропонованого командою-доповідачем вирішення проблеми, відзначені сильні сторони, суттєві недоліки, команда-опонент не має права розповідати своє вирішення проблеми (виступ до 3 хв.);
- команда-рецензент у своєму виступі дає оцінку розуміння обговорюваної проблеми командою-доповідачем та командою-опонентом (до 2 хв.);
- потім команди міняються ролями.
Організація суддівства
Суддівство проводить журі турніру, склад якого формується із числа викладачів ВНЗ, вчителів шкіл (керівників команд), кращих студентів ВНЗ. У своїй роботі журі керується умовами проведення турніру.
Нагородження
Команди (переможці турніру) будуть нагороджені дипломами відповідного ступеня управління освіти і науки облдержадміністрації. Переможці індивідуального рейтингу турніру будуть нагороджені грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації.
Фінансування
Турнір проводиться на засадах самофінансування.