16 жовтня 2011 року на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки проходитиме XVІІI обласний турнір юних хіміків.
Турнір юних хіміків – це командні змагання, в яких беруть участь збірні команди учнів 9-11 класів з районів та міст області (по одній команді від адміністративно-територіальної одиниці). Склад команди – 3-5 чоловік. Команду очолює капітан. До участі у турнірі не допускаються студенти вищих навчальних закладів будь-якого рівня акредитації.
Турнір проводиться за олімпійською системою в декілька турів. У турі беруть участь три (дві, чотири) команди. Переможець туру виходить у наступний тур. Кожен тур складається із трьох (двох, чотирьох) дій. Кожна дія розігрується за схемою: Доповідач, Опонент, Рецензент (Спостерігач). Черговість визначається жеребкуванням.
Порядок дій:- команда-опонент викликає команду-доповідача на будь-яке завдання запропоноване на тур;
- команда-доповідач викладає вирішення проблеми, акцентуючи увагу слухачів на основних ідеях і висновках (заздалегідь можна підготувати малюнки і плакати, виступ до 5 хв.);
- у виступі команди-опонента повинен бути аналіз запропонованого командою-доповідачем вирішення проблеми, відзначені переваги, суттєві недоліки, команда-опонент не має права висловлювати свій варіант вирішення проблеми (виступ до 4 хв.);
- команда-рецензент у своєму виступі дає оцінку висвітлення проблеми, що обговорюється командою-доповідачем і командою-опонентом (3 хв.);
- потім команди змінюють ролі.
Мета та завдання турніру:- виявлення обдарованої і талановитої учнівської молоді в галузі наукових досліджень;
- розкриття творчої особистості та сприяння її розвитку;
- формування особистості з високим потенціалом, активності та цілеспрямованості;
- сприяння самовизначенню учнівської молоді в професійному та творчому розвитку.
ДодатокНаказ №431 Про проведення XVІІI обласного турніру юних хіміків