На базі Волинського національного університету імені Лесі Українки 30 жовтня 2011 року відбудеться XVIІІ обласний турнір юних фізиків
УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ XVIІІ обласного турніру юних фізиків- виявлення обдарованої і талановитої учнівської молоді в галузі наукових фізико-математичних досліджень;
- розкриття творчої особистості та сприяння її розвитку;
- формування особистості з високим потенціалом, активності та цілеспрямованості;
- сприяння самовизначенню учнівської молоді в професійному та творчому розвитку;
- формування у учнів вмінь та навичок, які необхідні в подальшому житті. А саме: вміння ставити і формувати конкретні питання до даної задачі; шукати та вміти працювати з науковою літературою; аналізувати свою доповідь та інших учасників турніру; формувати чітко виступ та робити висновки; відстоювати свою думку; володіти культурою ведення наукової полеміки.
- активізація позакласної роботи з фізики;
- підвищення професійного рівня викладачів та вчителів;
- залучення провідних вчених, студентів та аспірантів вузів до роботи зі старшокласниками.
Турнір юних фізиків відбудеться 30 жовтня 2011 року в м. Луцьку на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Реєстрація учасників турніру буде проводитись у лабораторному корпусі №2 ауд. 100 (м. Луцьк вул. Потапова, 9). Відкриття турніру юних фізиків – о 9 годині.
Турнір юних фізиків – це командні змагання, в яких беруть участь збірні команди учнів 9-11 класів від однієї адміністративно-територіальної одиниці. Склад команди – 3-5 чоловік. Команду очолює капітан.
Турнір проводиться за олімпійською системою в декілька турів. У кожному турі беруть участь три (дві, чотири) команди. Переможець туру виходить у наступний тур. Кожен тур складається із трьох (двох, чотирьох) дій. Кожна дія розігрується за схемою: Доповідач, Опонент, Рецензент (Спостерігач). Черговість визначається жеребкуванням.
Порядок дії:
- команда-опонент викликає команду-доповідача на будь-яке питання, запропоноване на турнір;
- команда-доповідач (виступ до 5 хв.) викладає суть вирішення проблеми, акцентуючи увагу слухачів на основних ідеях і висновках, використовуючи заздалегідь підготовлені малюнки, плакати, презентації;
- команда-опонент у виступі (виступ до 3 хв.) повинна зробити аналіз запропонованого командою-доповідачем вирішення проблеми, відзначити сильні сторони та суттєві недоліки представленого розв’язку, не розповідаючи при цьому своє вирішення проблеми;
- команда-рецензент у своєму виступі (до 2 хв.) дає оцінку розуміння обговорюваної проблеми командою-доповідачем та командою-опонентом;
- потім команди міняються ролями.
Суддівство проводить журі турніру, склад якого формується із числа викладачів ВНЗ, вчителів шкіл (керівників команд), кращих студентів ВНЗ. У своїй роботі журі керується умовами проведення турніру.
Команди (переможці турніру) будуть нагороджені дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації. Переможці індивідуального рейтингу турніру будуть нагороджені грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації. З числа переможців індивідуального рейтингу формується команда для участі у Всеукраїнському турнірі юних фізиків.
Склад команди для участі у Всеукраїнському турнірі юних фізиків визначається на основі рішення оргкомітету та журі з учасників команд, призерів гри та індивідуального рейтингу учасників. Склад команди затверджується підсумковим наказом управління освіти і науки облдержадміністрації.
Витрати на проведення турніру відносяться на рахунок Волинської обласної Малої академії наук (харчування учасників під час турніру, оплата роботи журі, канцелярські товари). Витрати на проїзд учасників турніру, харчування у дорозі – на рахунок організацій, що відряджають.
Наказ управління освіти і науки №526 від 17.10.2011р. "Про проведення XVIІІ обласного турніру юних фізиків"