На виконання наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 18 січня 2011 року № 17 “Про проведення обласного заочного конкурсу юних літераторів Волині” з метою виявлення, підтримки літературно обдарованої учнівської молоді та розвитку рідного слова проведено обласний заочний конкурс юних літераторів Волині.
Від 160 учасників зі шкіл та позашкільних закладів області на конкурс надійшло 816 творів. Конкурс проводився за чотирма номінаціями. Журі оцінювало оригінальність форми подачі матеріалу, вміння використовувати можливості художнього, публіцистичного стилів, образність, ліричність, мовну грамотність.
Активними учасниками конкурсу стали учні м. Луцька, м. Нововолинська, Маневицького, Ратнівського, Ківерцівського, Луцького районів. На конкурс не надійшло жодної роботи з Ковельського району.
Довершеність творів, багатство поетичної лексики, відчуття естетики слова виявили такі школярі: Бородкіна Наталія (учениця Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука), Сачук Вікторія (учениця ЗОШ І-ІІ ст. с.Синове Старовижівського району), Петрик Ірина (учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 25 м. Луцька), Павлович Марія (учениця Луцького НВК № 26), Скібук Яна (учениця Ново волинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 8).
Журі відзначило оригінальність творчого мислення, досконалу єдність художньої форми і змісту творів Самчук Світлани, Шум’янко Наталії (учениць Маяківського НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. – інтернат – лінгвістичний ліцей”), Ткач Анни, Третяка Назара (учнів Нововолинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2), Козік Мирослави (учениці Володимир-Волинської гімназії), Зінича Вадима (учня ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кукли Маневицького району), Дмитрук Ірини (учениці Луцького НВК “Гімназія № 14”).
Проте є чимало робіт, в яких автори виявили трафаретне мислення, неволодіння елементами віршування, незнання норм орфографії та пунктуації. Траплялися випадки мовних кліше.
Наказ «Про підсумки обласного заочного конкурсу юних літераторів Волині»