З 24 по 30 вересня 2012 р. у місті Києві за підтримки Кабінету Міністрів України, Всеукраїнської благодійної організації «Благодійний фонд підтримки обдарованих дітей України» відбулася друга навчальна сесія Німецько-Українського дитячого аерокосмічного університету. Другий раз поспіль Волинь у цьому Міжнародному проекті представляв Андрій Баборига, учень 10 класу Луцького НВК “Гімназія № 14”.
На урочистому відкритті сесії учасників вітали президент Малої академії наук, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАНУ, академік Національної академії педагогічних наук України, народний депутат Станіслав ДОВГИЙ, академік Національної академії наук України, директор Інституту гідромеханіки НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Віктор ГРІНЧЕНКО, доктор технічних наук, професор декан механіко-енергетичного факультету Аерокосмічного інституту НАУ Олексій САМКОВ, перший космонавт незалежної України, народний депутат, генерал-майор авіації, Герой України Леонід КАДЕНЮК, гості з Німеччини - керівник Баварського центру обдарованості Ройї КЛІНГНЕР і вчитель фізики гімназії ім. Марії-Терезії Андреаса ТАЛЬМАЙЄРА. Саме в столиці Баварії – місті Мюнхені – у квітні цього року відбувся перший етап навчання у дитячому університеті.
Надзвичайно насиченою була програма сесії. Перший навчальний день було проведено у науково-дослідному лабораторному комплексі НАУ. Слухачі мали нагоду побачити демонстрацію експериментів на теми «Сучасні матеріали в авіабудуванні», «Еволюція розвитку авіаційної техніки», «Аеродинаміка – наукова основа авіації» та інші.
Учасники сесії 27 вересня побували на відкритті VIII Міжнародного авіаційно-космічного салону «АВІАСВІТ-ХХІ». Під керівництвом наукового співробітника факультету авіаційних та космічних систем вишу Олександра ЯКОВЕНКА школярі здійснювали монтаж і програмування робота АЗУРО. На базі лабораторій електронної та оптичної мікроскопії їх чекало знайомство з «розумними» матеріалами в галузі аерокосмічних досліджень, яке провів заступник декана інженерно-фізичного факультету, кандидат технічних наук, доцент кафедри металознавства та термічної обробки університету Олександр ДУДКА.