21-22 вересня 2013 року Волинською обласною Малою академією наук спільно з управлінням освіти і науки Волинської облдержадміністрації, на базі Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки були проведені три турніри юних науковців.
За звання найкращих знавців економіки, географії та математики змагались 270 школярів з районів та міст області. Члени команд в ході наукових дискусій виступали, змінюючи один одного, в ролі доповідачів, опонентів і рецензентів. В інтелектуальних боях народжувалась наукова істина, учні переконливо аргументували власне бачення складних проблем, вміло знаходили розв’язки та шляхи їх вирішення.
У ІХ обласному турнірі юних економістів взяли участь 13 команд з філій та наукових товариств учнів області. В командній першості перемогу вибороли: І місце – збірна команда м. Луцька; ІІ місце - команда НТ „Оріон” м. Нововолинська та збірна команда Любомльського району; ІІІ місце: Команда НВК „ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – гімназія” смт Іваничі; збірна команда Маневицького району; команда НВК № 1 м. Каменя-Каширського.
У IX турнірі юних географів взяла участь 21 команда з філій та наукових товариств учнів області. Перше місце виборола збірна команда м. Луцька, відповідно II місце розділили Волинський ліцей-інтернат та НВК «ЗОШ I-III ст. №1-гімназія» смт Ратне, III місце: збірна м. Нововолинська (наукове товариство «ОРІОН»), збірна команда м. Володимира-Волинського, збірна Луцького району, команда НВК «ЗОШ I-III ст. №1-гімназія» смт Іваничі, команда НВК «ЗОШ I-III ст. №1-гімназія» смт Стара Вижівка та збірна команда Камінь-Каширського району.
У ХVІ обласному турнірі юних математиків взяли участь 20 команд.
В командній першості призові місця вибороли:
І місце: Команда Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука.
ІІ місце: Волинський ліцей-інтернат; Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою; Збірна команда Ківерцівського району; Команда НВК „ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – гімназія” смт Ратне.
ІІІ місце: збірна команда Любомльського району; команда НТЛ „Імпульс” Нововолинського ліцею-інтернату; збірна команда м. Нововолинська; команда НВК „ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – гімназія” смт Іваничі; збірна команда м. Володимира-Волинського.
Вітаємо переможців змагань та бажаємо успішних виступів у фінальних етапах Всеукраїнських турнірів, які відбудуться у жовтні цього року.
Індивідуальна першість турніру юних економістів:
І місце:
Барановська Аліна, учениця 11 класу Луцького НВК № 9.
ІІ місце:
Дмитрук Іванна, учениця 11 класу НВК № 1 м. Каменя-Каширського;
Федюк Мирослава, учениця 11 класу ЗОШ № 5 м. Нововолинська;
Юхимчук Оксана, учениця 11 класу ЗОШ № 2 смт Ратне.
ІІІ місце:
Фрасолюк Соломія, учениця 9 класу Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука;
Торба Людмила, учениця 11 класу Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;
Цвид Діана, учениця 11 класу Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;
Іванчук Владислав, учень 9 класу Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука.
Індивідуальна першість турніру юних географів:
На підставі рішення журі IX обласного турніру юних географів грамоти індивідуального рейтингу отримали:
I місце - Якімчук Іванна, учениця 10 класу Луцької гімназії №18;
II місце - Воробей Роман, учень 10 класу НВК «Нововолинська спеціалізована школа № 1-колегіум», Аврамук Наталія, учениця 11 класу НВК «ЗОШ I-III ст. №1-гімназія» смт Ратне, Крупеня Дарія, учениця 11 класу Волинського ліцею-інтернату;
III місце - Романів Андрій, учень 11 класу Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука, Акімова Ірина, учень 11 класу Волинського ліцею-інтернату, Левчук Андрій, учень 11 класу НВК с. Підгайці Луцького району, Баборига Андрій, учень 11 класу НВК «Гімназія № 14» м. Луцька, Талашко Михайло, учень 11 класу НВК «ЗОШ I-III ст. -гімназія» смт Стара Вижівка.
Індивідуальна першість турніру юних математиків:
І місце: Король Роман, учень 11 класу Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука.
ІІ місце: Піньога Сергій, учень 11 класу Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою; Велієв Юрій, учень 11 класу Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука; Гетюк Андрій, учень 11 кл. Волинського ліцею-інтернату.
ІІІ місце: Войтович Святослав, учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Берестяне Ківерцівського району; Федік Станіслав, учень 11 класу Волинського ліцею-інтернату; Уманець Марія, учениця 10 класу гімназії м. Нововолинська; Гурський Олександр, учень 10 класу НВК „ЗОШ І-ІІІ ст. № 1–гімназія” смт Ратне.