Літня астрономія : Волинська обласна Мала академія наук
Літня астрономія

Літня астрономія

З 12 по 19 серпня 2017 року на території Міжнародного наукового креативного комплексу MANLAB.CAMP у київській Пущі-Водиці проходила літня астрономічна школа. Цілий тиждень талановиті школярі з різних областей практикувалися в експериментальній астрономії. Від Волинської області учасником школи стала Мельничук Юлія, слухачка секції астрономії Волинської обласної МАН, учениця 10 класу комунального закладу “Луцька гімназія №21 імені Михайла Кравчука Луцької міської ради Волинської області”. Учасникам школи запропонували два види проектної діяльності та розподілили на шість команд. За тиждень учні мали виконати  7 лабораторних робіт, виготовити сонячний годинник та підготуватись до семінару.

Команда, до складу якої потрапила Юля, отримала завдання  визначити вік Всесвіту за зоряними кульовими скупченнями. Завдяки злагодженій спільній  роботі команда виконала лабораторні роботи за три дні і надалі зосередила увагу на виготовленні сонячного годинника та оформленні дослідження. Окрім того, діти мали можливість попрацювати з металошукачами та дроном.  Окремо варто виділити нічні спостереження за зоряним небом. Три потужні телескопи системи Шмідта-Касегрена допомогли школярам роздивитися Місяць і планети, сузір’я, туманності, а також кулясті і розсіяні зоряні скупчення. Варто відзначити, що телескопи діти навчилися збирати, монтувати й налаштовувати власноруч.

Підсумовуючи навчання в літній школі, Юля Мельничук зазначила:

– Мені дуже сподобалося, що тут є люди, які розуміють один одного з півслова, адже в нас є база підготовки і спільна зацікавленість у багатьох речах. Я писала МАНівську роботу «Комета Чурюмова і її використання». Зараз хочу взяти щось про походження і розвиток Всесвіту. Взагалі планую всі точні науки до астрономії приєднати, відчуваю, що має бути якась інтеграція, адже основні відкриття зараз робляться на стику наук.

к-сть переглядів:3136         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки: