Літня школа з історії : Волинська обласна Мала академія наук
Літня школа з історії

Літня школа з історії

Близько 20 учнів Луцької, Боратинської та Затурцівської громад зібрала літня школа з історії. Ярослав Ярош, декан факультету історії, політології та національної  безпеки, на базі якого відбувався захід, звертаючись із вітальним словом до присутніх,  відмітив,  що історичні знання є надзвичайно важливими, дозволяють аналізувати, критично мислити, прогнозувати. 

Першого дня занять зі спікером - кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії України та археології ФІПНБ, Пришляком Володимиром юні історики розбиралися  з міфологізацією історії Україн та відвідали воркшоп із  дослідження родоводу, де   Олег Разиграєв, доктор історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії, допоміг розібратися з  алгоритмом збору інформації про близьких та далеких родичів, а учасники  спробували побудувати власне дерево роду за допомогою онлайн сервісів, оглянули експозиції Волинського регіонального  музею  українського війська та військової техніки та ознайомилися зі зразками зброї та боєприпасів другої половини XX cт. Дякуємо Василю Карпюку  (зберігач фондів 1 категорії філії Національного військово-історичного музею України - Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки) за безліч цінної інформації щодо основ поводження зі зброєю. Ці знання особливо цінні та актуальні!

Другий день літньої школи з історії розпочався консультацією Карліної Оксани, доцента кафедри всесвітньої історії щодо  формулювання теми, написання вступу до наукової роботи, правильного формулювання структурних елементів наукового апарату. Практичні поради науковиці стануть у нагоді юним історикам при підготовці та написанні власних науково-дослідницьких проєктів. Відвідали діалогову лекцію Шульги Світлани Анатоліївни "Побут в добу античності", де дізналися багато цікавого про різні сфери життя Стародавнього Риму (від освіти, військової справи, гладіаторських боїв до особливостей повсякдення - одягу, гігієни,  харчування, гостини, розваг). Учнів дуже зацікавила тема, про що свідчила велика кількість питань до спікера. А далі ми релаксували на майстер класі з петриківського розпису зі Світланою Вікторівною Чибирак. У «Просторі ідей» у неформальній обстановці учасники літньої школи долучилися до дискусії "Українська революція: втрачений шанс чи досвід" зі студентами історичного дискусійного клубу, що вже 4 роки діє на базі факультету історії, політології та національної безпеки. Цікавий досвід, адже, як відомо, у суперечці народжується істина.

І це ще не все. У Археоцентрі факультету Віктор Баюк, заступник директора з наукової роботи Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, розповів нам про значення археології,  найновіші  археологічні  дослідження на Волині, порядок та особливості їх організації та проведення,  цікаві знахідки, а наостанок побували на  екскурсії підземеллями луцького костелу. 

   Фінальний день літньої школи у істориків був також насиченим! Відвідали Волинський краєзнавчий музей, де ознайомилися з експозицією та виставками, побували на практичному занятті у кандидата історичних наук, завідувача науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Богдана Зека. Говорили з чого  розпочати власне наукове дослідження, як шукати інформацію на веб-ресурсах і не тільки.

Наступною локацією стала бібліотека ВНУ імені Лесі Українки. Тут від Юрчук Лесі, провідного бібліотекаря інформаційно-бібліографічного відділу учні дізналися, як орієнтуватись серед тисяч книг та як знайти потрібне видання у величезній фондозбірні. Саме тут, в осередку знань учні отримали сертифікати, що засвідчують їхню участь у різноманітних воркшопах, лекціях, майстеркласах та практикумах з історії, по суті – це перші кроки їхньої професійної орієнтації. Із вітальним словом виступила Наталія Благовірна – проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації університету, яка особисто подякувала кожному учневі за участь у літній школі.

Однак слухачів чекала ще одна приємна несподіванка – екскурсія Державним архівом Волинської області, яку провела Любов Коць – начальник відділу інформації та використання документів НАФ. Учні ознайомились із технічними засобами архівістів минулої епохи та сьогодення, дізнались не лише як почати працювати в архіві, але й почули цікаві історії, пов’язані з окремими документами.

За три дні літньої школи юні історики відвідали багато різноманітних заходів: майстеркласів, лекцій, екскурсій, дискусій, збагатилися цікавими новими знаннями з різних галузей історичної науки, отримали безліч корисних порад щодо проведення власного дослідження та корисний досвід!

Віримо, що проведений час стане мотивацією для власних наукових розвідок! Бажаємо усім мирного теплого літечка, яскравих моментів та чудових вражень, а у вересні чекаємо у відділенні історії нашої Волинської МАН!

к-сть переглядів:593         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа