Особистості ВО МАН    Контакти    Віртуальна школа    Фотогалерея
Волинська обласна Мала академія наук
: : Новини та події

 Волинська обласна Мала академія наук  | Новини  | Всі новини  |

МАН-ЛАБ: ВОЛИНСЬКЕ КОЛО

МАН-ЛАБ: ВОЛИНСЬКЕ КОЛО

Вперше у Волинській області з 28 по 29 листопада 2017 року відбувся виїзний семінар-практикум «Сучасні навчальні засоби та технології в природничих науках» у рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Відкрита освітня лабораторія» Національного центру «Мала академія наук України».

Унікальним досвідом з волинянами щодо застосування новітніх цифрових технологій на уроках фізики, біології, хімії поділився завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», голова громадської організації фізиків України «Асоціація учителів фізики «Шлях освіти – ХХІ» Ігор Станіславович Чернецький. 

Організатори семінару-практикуму – Національний центр «Мала академія наук України», управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та Волинська обласна МАН.

Робота виїзного семінару-практикуму тривала два дні:

  • 28 листопада 2017 року у м. Ковелі на базі Палацу учнівської молоді імені Івана Франка та у м. Володимирі-Волинському на базі Володимир-Волинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів-інтернату «ЦОСПП»;
  •  29 листопада 2017 року у Луцьку на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

У семінарі-практикумі взяли участь близько 200 педагогів та 125 учнів Волинської області.

Під час заходу педагоги експериментували, проводили досліди, знайомилися із сучасними світовими тенденціями розвитку науково-дослідницької роботи, STEM-освітою, приладною базою міжпредметного лабораторного комплексу «МАНЛаб» та побачили в дії такі новітні прилади, як цифровий мікроскоп, тепловізор та цифровий вимірювальний комплекс.

Програмою семінару було передбачено і зустріч Ігоря Станіславовича з учнями. Мета заходу – ознайомити слухачів з інноваційними підходами та можливостями Малої академії наук України щодо організації науково-дослідницької діяльності школярів.

Так, науковець розпочав з питання організації наукової роботи та розповів про основні етапи. «Для початку, – зазначив дослідник, – важливо обрати тему, яка Вас цікавить та сформулювати проблемні запитання, які обов’язково потрібно піддати достовірній перевірці».

Для наочності та репрезентативності було запропоновано таке проблемне запитання: «Чому поверхня бурульки має хвилясту форму?». На цьому прикладі вибудовувався алгоритм організації науково-дослідницької діяльності. Отже, наступним кроком після формулювання проблеми є попередній пошук інформації, її структуризація. На цьому етапі важливим є звернення за порадою до компетентного експерта з цієї проблеми. Відповідно ознайомившись з джерелами інформації, необхідно приступати до формулювання гіпотези, яка повинна мати формат завершеної думки.

І нарешті найцікавішим практичним моментом у науковій роботі постає експеримент, а саме такі його стадії, як конструювання, збір та опрацювання результатів. Важливою частиною роботи над науковим дослідженням є представлення отриманих результатів.

 Окрему увагу, Ігорем Чернецьким було зосереджено на презентації «MANLAB» та сучасних цифрових вимірювальних комплексах, які є в їхньому арсеналі, наголошувалося й на співпраці з Європейським центром ядерних досліджень «CERN».

Особливий інтерес серед аудиторії викликали продемонстровані експерименти, які одна з учениць назвала магією, що дозволило учням не тільки зануритися в цікавий світ фізики, але й, водночас, бути безпосередньо учасниками цих експериментів. Дивував усіх присутніх науковець, власною обізнаністю в галузі фізики дивували й самі школярі, які з легкістю обґрунтовували сутність здійснених дослідів. Безперечно, експерименти з мідною трубою, неньютонівською речовиною та інженерним тепловізором – надовго запам’ятаються усім присутнім.

На завершення семінару-практикуму, на адресу Ігоря Станіславовича, лунали слова щирої вдячності від волинян за можливість доторкнутися до магії фізики та стати на крок ближче до вершини її величності Науки.

к-сть переглядів:717         

← Попередня новина
Наступна новина →
: : Останні новини
Фотоальбом (1650)
Випадкове фото
Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт
Фотогалерея
: : Методична скринька
Методична скринька ВО МАН
Віртуальна школа ВО МАН
: : Архів новин
<<< листопад 2017 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
: : Статистика
: : Корисні посилання

  Ми беремо участь у конкурсах (проводимо на регіональному рівні):
Міжнародний математичний конкурс

Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"

Всеукраїнський фізичний конкурс “Левеня”

Всеукраїнський фізичний конкурс “Левеня”

Конкурс науково-методичних розробок з дослідницько-експериментального напряму

Конкурс науково-методичних розробок з дослідницько-експериментального напряму

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

  Наша фотогалерея:
(c) 2006-2018     |   Волинська обласна Мала академія наук   |  Зворотній зв’язок   Усі права захищено    Карта сайту
        Розробка сайту : Волинська обласна Мала академія наук

НАГОРУ