12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

VІІ Наукова школа з фізики для школярів на базі Європейської організації ядерних досліджень : Волинська обласна Мала академія наук
VІІ Наукова школа з фізики для школярів на базі Європейської організації ядерних досліджень

VІІ Наукова школа з фізики для школярів  на базі Європейської організації ядерних досліджень

З 24 по 28 червня 2019 року Пішова Поліна, слухачка секції експериментальної фізики Волинської Малої академії наук, стала учасницею VІІ Наукової школи з фізики для школярів на базі Європейської організації ядерних досліджень (CERN). Ось що розповіла про поїздку сама учасниця:   

“Ми прибули в Женеву 24 червня. Наступного дня у нас розпочались лекції в Європейському центрі ядерних досліджень (CERN). Нам розповіли про лабораторію фізики високих енергій, її історію та основні дослідження, ми дізналися про Стандартну модель і фундаментальні частинки та принцип роботи Великого адронного колайдера. Працівники лабораторії влаштували нам екскурсію по детектору АТЛАС, для цього нам потрібно було спуститися на глибину біля 100 метрів, адже колайдер і всі його частини знаходяться під землею. На справді побачити механізм розмірами, як дев’ятиповерхова будівля вагою в 7000 тон, який призначений щоб роздивитись мікроскопічний світ, було неймовірно. Надпровідні магніти, мюонниий спектрометр, калориметри та внутрішній детектор з‘єднані в один надскладний механізм, над яким працювали тисячі вчених з багатьох країн, зокрема і сотні вчених з України. Ми отримали можливість побачити це все на власні очі.

Після обіду ми відвідали IdeaSquare – центр, метою якого є об‘єднати людей для створення нових ідей щодо концептуальних прототипів для дослідження і візуалізації навколишнього середовища. 

Наступний день розпочався зі S’Cool Lab — ми зібрали свою камеру Вільсона, де спостерігали траєкторії руху частинок (треки) в спиртовій парі, внаслідок її іонізації та аналізували наші експерименти: визначали відповідність треків різним частинкам.

Після цього в нас були екскурсії по музеях та лабораторіях ЦЕРНу.

В останній день нашого перебування в Женеві ми відвідали Інститут електрики, де нам розповіли про стан надпровідності магнітів та показали декілька дослідів. Після обіду ми побували у  величному Палаці ООН та мали можливість оглянути зали, де збираються представники різних країн, членів організації ООН, та спостерігати, як відбуваються такі зібрання”.

 

к-сть переглядів:2098         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа