Особистості ВО МАН    Контакти    Віртуальна школа    Фотогалерея
Волинська обласна Мала академія наук
: : Новини та події

 Волинська обласна Мала академія наук  | Новини  | Всі новини  |

Віртуальна географічна мандрівка

Віртуальна географічна мандрівка

10-12 червня 2020 року відбулась літня онлайн школа з географії в рамках сесії заочної школи Волинської МАН. Заняття проводились на платформі Google Meet. Спікерами школи були доценти Луцького національного технічного університету, кандидати географічних наук, керівники секцій відділення наук про Землю Волинської  МАН Федонюк Віталіна Володимирівна та Федонюк Микола Ананійович.

Під час  занять слухачі ознайомились з використання сучасних онлайн-інструментів, що допомагають у географічних дослідженнях: розглянули особливості роботи з окремими сайтами погодних моделей (зокрема: windy, ventusky), сервісами грозопеленгації та відстеження дощів у реальному часі (blitzortung, rainviewer);  працювали із онлайн-версією Національного Атласу України, що містить безліч карт та офіційних даних про природу, населення, господарство, історію України. Окремо розглянули можливості створення власних користувацьких карт в онлайн-режимі без встановлення спеціальних програм.

Під час сесії особливу увагу приділено роботі з сучасними платформами аналізу даних космічних знімків. Окрім усім відомих Google Earth і Google Maps, детально розглянули можливості відстеження багатоканальних космічних знімків Sentinel-2 та Landsat-8 у сервісах EO browser та EOS LandViewer. Побачили, як можна знайти свіжі (іноді вчорашні) космічні знімки своєї території, як оцінити її вологість, температуру, стан рослинного покриву за цими знімками. Щодо температури, то слухачі школи також мали можливість оцінити інший спосіб її дистанційного визначення – за допомогою пристрою-додатка до смартфона із тепловізійною камерою, зображення з якого транслювалось з телефону викладача.

Одна з актуальних тем сьогодення – кліматичні зміни  – також була розглянута на одному з занять  заочної школи. У формі поєднання лекції та, частково, бесіди-дискусії учасники сесії визначались, чи є плюси у підвищення концентрації вуглексилого газу, у парникового ефекту, зрештою у глобального та регіонального потепління. Оцінювали, які неочевидні шкідливі наслідки глобального потепління можливі для Волині та які спостерігаються вже зараз; говорили про тенденції кліматичних змін за останні десятиліття та можливі прогнози.

Загалом, за час занять заочної школи школярі отримали чимало нової корисної інформації та певних навичок, які зможуть використати як у подальшій дослідницькій роботі, так і в повсякденному житті.

к-сть переглядів:94         

← Попередня новина
Наступна новина →
: : Останні новини
22 червня 2020
Фотоальбом (2110)
Випадкове фото
Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт
Фотогалерея
: : Методична скринька
Методична скринька ВО МАН
Віртуальна школа ВО МАН
: : Архів новин
<<< червень 2020 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
: : Статистика
: : Корисні посилання

  Ми беремо участь у конкурсах (проводимо на регіональному рівні):
Конкурс науково-методичних розробок з дослідницько-експериментального напряму

Конкурс науково-методичних розробок з дослідницько-експериментального напряму

Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Всеукраїнський фізичний конкурс “Левеня”

Всеукраїнський фізичний конкурс “Левеня”

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Міжнародний математичний конкурс

Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"

  Наша фотогалерея:
(c) 2006-2018     |   Волинська обласна Мала академія наук   |  Зворотній зв’язок   Усі права захищено    Карта сайту
        Розробка сайту : Волинська обласна Мала академія наук

НАГОРУ