Слухачі МАН долучились до роботи І Всеукраїнського гідрометеорологічного з’їзду школярів : Волинська обласна Мала академія наук
Слухачі МАН долучились до роботи І Всеукраїнського гідрометеорологічного з’їзду школярів

Слухачі МАН долучились до роботи І Всеукраїнського гідрометеорологічного з’їзду школярів

29 листопада у онлайн-форматі стартував І Всеукраїнський гідрометеорологічний з’їзд школярів, організатором якого став Одеський державний екологічний університет за підтримки ГО  «ECO-молодь&Ukraine». До заходу, що проводився вперше для школярів усієї України для їх  ознайомлення з актуальними проблемами у сфері гідрології та метеорології, долучилися і волинські манівці – юні науковці, що навчаються у секції кліматології та метеорології відділення наук про Землю, яка діє при кафедрі екології Луцького національного технічного університету: Ярослава Іванців, Аня Толстушко, Маргарита Павлюк та Анжеліка Стащук разом зі своїм науковим керівником, доцентом Віталіною Федонюк.

Науки про Землю та їх значення, долучення молоді до вирішення глобальної кризи, пов’язаної з кліматичними змінами, роль гідрометеорологічних підрозділів у здійсненні екологічного моніторингу – про це говорили на форумі, девізом якого стала фраза «Майбутнє погоди, клімату та води для наступних поколінь».

Основною метою онлайн-з’їзду, організованого на базі ОДЕКУ, було об’єднання активної молоді в питаннях вивчення та захисту наших природних ресурсів, підвищення знань та компетенцій з природничих наук, знайомство з проведеням глобальних кліматичних переговорів на рівні молоді і школярів, особисте знайомство з учасниками діючої української експедиції в Антарктиді.

Серед спікерів форуму були як відомі науковці, так і успішні здобувачі, студенти, нещодавні випускники університетів України, що працюють в різних сферах та активно долучаються до вивчення, аналізу і вирішення сучасних екологічних проблем.

Родзинкою форуму стали виступи Дмитра Кричуна, який зараз перебуває в експедиції у Антарктиді і доєднувався до форуму прямо з станції «Академік Вернадський», Анни Богушенко, відомої української екоактивістки, що перебуває в Дубаї, де українська делегація разом з делегаціями десятків країн світу бере участь у COP 28 – Конференції ООН зі зміни клімату, яка розпочалася 30 листопада у Об'єднаних Арабських Еміратах, Арсенія Селегеєва, який говорив про людину в геосферах та формування сучасного Homo globalis…

Так, і звичайно ж – пінгвіни! Ми нарешті їх побачили «вживу» – корінні аборигени Антарктиди активно облаштовують гнізда навколо станції «Академік Вернадський», гуртуються навіть на її метеорологічному майданчику – адже на Південному полюсі зараз початок літа, і температура вища, ніж у Луцьку, там на термометрі всього – -2 0С!

Онлайн-екскурсія для учасників форуму по полярній станції стала можливою дякуючи виступу Дмитра Кричуна, метеоролога української антарктичної експедиції, яка триває на даний час. Побут полярників та наукові лабораторії, навіть найпівденніший на планеті бар та той самий один фунт стерлінгів, за який Великобританія умовно «продала» станцію Україні у 1996 р. (він зберігається на стійці бару станції «Академік Вернадський») побачили учні. Було цікаво, і онлайн-телеміст Одеса – Луцьк – Антарктика сподобався усім!

к-сть переглядів:467         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа