«ДОБРУ ПАМ’ЯТЬ І РАНИ, ЯКІ НЕ ТРЕБА ЯТРИТИ...» : Волинська обласна Мала академія наук
«ДОБРУ ПАМ’ЯТЬ І РАНИ, ЯКІ НЕ ТРЕБА ЯТРИТИ...»

«ДОБРУ ПАМ’ЯТЬ І РАНИ, ЯКІ НЕ ТРЕБА ЯТРИТИ...»

Осягнення подій українсько-польського протистояння періоду Другої світової війни та перших повоєнних років стало об’єктом дискусії круглого столу «Волинь і Холмщина 1938–1947 рр.: польсько-українське протистояння та його відлуння», який відбувся 18 листопада 2021 р. у відділенні екології та аграрних наук  Волинської обласної Малої академії наук. Модератор – методист відділення  Оксана Музиченко, яка у ході дискусії  висвітлила  відмінності поглядів істориків України і Польщі на українсько-польський міжетнічний конфлікт на Холмщині і Волині в зазначений період. Проаналізовані його передумови, причини, початок і розвиток. Виокремлена роль німецького чинника в ескалації кривавого протистояння, здійснена спроба з’ясувати вплив холмських подій на антипольську акцію на Волині. 

 

У висновку заходу прозвучало, що в сучасних реаліях українсько-польських стосунків потрібно  не нагадувати  про трагічні події 1938–1947 рр., а важливо сформувати колективну історичну пам’ять поляків і українців про  загальну трагедію наших предків.

к-сть переглядів:816         

← Попередня новина
Наступна новина →

Добавити коментар

Обов’язкові поля відмічені символом *

* Ім’я:
* Коментар:
* Код картинки:

     

Запрошуємо на навчання

Динамічність життя, інформаційні технології, відкриття в науці змушують рухатись невпинно вперед. Щоб статися успішним – необхідні знання!

Реєстрація на навчання!
Різні напрями
Кваліфіковані педагоги
Можливість росту
Різні форми навчання
Безкоштовне навчання

Структура відділень

У Волинській обласній Малій академії наук працюють відділення

12 відділень

Стаціонарна форма навчання

Різноманітні секції

Заочна форма навчання

Турніри, конкурси

Секції, гуртки, студії

Міжнародні та Всеукраїнські масові заходи

Обласні масові заходи

Нашими партнерами є:

Міністерство освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти і науки Управління освіти Мала академія наук України Луцький національний технічний університет Волинський національний університет імені Лесі Українки

Методична робота

Конкурси

Заочно-дистанційна школа